Degalų kainos
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:


Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]
Paskelė: dance10 Spa : 15:08  Kategorija: Straipsniai   Komentarai: 15
Kiekvienas vairuotojas žino, ką reiškia savas automobilis. Daugelis jų savininkų gali atsisakyti ge rų pietų, kad tik į savo "meiles" baką įpiltų degalų. Kartais švelnus jausmai apsiriboja vienu modeliu. Toks vairuotojas gali važinėti bet kokiu automobiliu, bet garaže vis ties rudis vienas ar keli senos aist ros objektai. Išlauže (Prienų r.) gyvenantis ir lenktyninkas ir automobilių konstruktorius Rimas Brundza negali gyventi be zaporožėčių. Jis tris kartus tapo Lietuvos ir du kartus Pabaltijo bagių automobilių čempionu. Pergales pasiektos bagiais su ZAZ varikliais.
Į pergalę – „vogtų“ automobilių Keturiasdešimt šešerių metu Rimas sportini automobili pirmą kartą pamate 1968-aisiais. Su tų laikų technikos stebuklu - "Moskvič" - i giminaičių laidotuves atvažiavo įžymusis sportininko pusbrolis Stasys Brundza. Vaikai tik iš išores apžiūrėjo automobili, nes lipti vidun niekas neleido. Po šešerių metų pirmąjį kovos krikštą gavo ir pats R.Brundza. Su draugu "pasisavine" jo tėvo automobili vaikinai dalyvavo ir nugalėjo mėgėjų ralyje. Net tarybinėje armijoje sportininkas nepamiršo technikos - tarnavo CASK klube Maskvoje mechaniku. Grįžęs irgi nenurimo. 1978 m. nusipirko pirmąjį automobili ZAZ 965, liaudyje plačiau žinoma kaip "kup riukas". Žalias automobilis kėlė siaubą Kauno taksistams. I mažalitražią mašina seimininkas įdėjo "Škoda" automobilio variklį. Važiuojant Kaune į Parodos kalną išpuoselėtos "Volgos" likdavo toli apačioje. Greitai keleivių vežėjai sužinojo, koks tai "technikos stebuklas" ir net nebandydavo lenktyniauti. Tačiau galios ir greičio padidinimas turėjo neigiamos įtakos "kupriuko" stabilumui. Greitai automobilis ir jo šeimininkas nuo greito važiavimo atsidūrė pakeles krūmuose aukštyn ratais. ZAZ fanatikai tuoj pat nupirko sudaužyto automobilio unikalų varikli.
Čempionas Kartu su pirmuoju pusiau sportiniu automobiliu Rimą užvaldė lenktynių aistra. Tais laikais tokio tipo mašinomis Lietuvoje niekas nesivaržė. Prasidėjo keliones i Ukrainą. Pasak R.Brundzos, taip jis "ramindavo" sportinę aistrą. Maždaug 1980-aisiais susidomėjo bagių automobilių sportų. I šiuos automobilius atviru rėmų tada montuodavo ZAZ arba VAZ variklius.Varžybos taip pat vykdavo tolokai nuo tėviškes - Kijeve, Zaporožėje, Kišniove. Sportininkas pamilo šį kraštą, to krašto žmones, nuotabias ir kerinčias merginas. Per nuolatines keliones susipažino su daugeliu ukrainiečių. R.Brundza net tvirtino, kad norėtų ukrainietes žmonos, nes ten moterys nuoširdesnes už mūsiškes. Draugyste su ukrainiečiais ir jų pagalba lemė ir tai, jog Rimas keletą metų buvo nepralenkiamas Lietuvos bei Pabaltijo bagių lenktynių trasoje. Draugai iš Ukrainos padovonojo unikalią pavarų dėžes krumpliaračių porą, kuri labai padėjo siekti pergalių.
Šuolininkas ant keturių ratų Rimas be zaporožiečio nenurims ta. ZAZ 968 jis pasiekė neoficialų Lietuvos šuolių i toli automobiliu rekordą. Dėl nugalėtojo vardo su juo varžėsi "Volga" , "Žiguli". "Kelio gumbas", kuriame buvo imontuotas "Fiat" variklis, nuskriejo 16 m 80 cm. Būtent per šuolį pastebėti mašinos privalumai. kadangi variklis gale, automobilis po skrydžio nusileido ant visu keturių ratų. Beje, klysta manantieji, kad sportiniai automobiliai yra kieti, ir per varžybas sportininkas stuburu jaučia kiekvieną trasos duobutę, deja taip nėra, lenktyninkas stipriai susiveržė diržais ir tampa kaip automobilio dalimi.

Spausdinti sukurti pdf šiai naujienai
Naršo
svečių:1, narių:0 ...

daugiausia naršė: 66
(narių:0, svečių:66) - 06 Kov : 15:12

Nariai: 14319
naujausias narys: 42pa


Facebook