Degalų kainos
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:


Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]
Paskelė: dance10 Spa : 15:09  Kategorija: Straipsniai   Komentarai: 22
Prieš ketverius metus Aukštaitijos krašte atgaivintos „Zaparožec“ automobilių lenktynės turi pasekėjų ne tik Šiaurės Lietuvoje. Prienų rajone gyvenantis Rimas Brundza, daugkartinis Lietuvos bagių kroso čempionas, jau baigia varžyboms parengti ZAZ automobilį, kuri ketina nuomoti aistringiems automobilių sporto mėgėjams, jei tik tokių atsiras.
Varžosi ir vyrai,ir moterys
"Nenorėčiau, kad "zapukų" lenktynės išnyktų. Tačiau jeigu entuziastų būrys negausės, ši graži iniciaty va gali išblėsti. Taip atsitiko ir Latvijoje. Kaimynai pir mieji pradėjo organizuoti ZAZ lenktynes, tačiau ilgainiui ši tradicija užgeso",- papasakojo R.Brundza.
Idėją rengti "ZAZ" automobilių varžybas prieš kele rius metus būtent iš latvių pasiskolina žinomas Lietu vos motokrosininkas rokiškėnas Romas Kišonas. ZAZ 968 markes automobiliai buvo pasirinkti neatsitiktinai - autosporto mėgėjai įvertino šių mašinų pravažumą ir gan pigų jų paruosimą kroso varžyboms. Tad kasmet įvairiuose Aukštaitijos rajonuose organizuojamos ZAZ automobilių lenktynes, suteikiančios nemažai emocijų ir patiems dalyviams, ir žiūrovams.
Praėjusiais metais vyko aštuoni lenktynių etapai, ku riuose varžėsi ne tik vyrai, bet ir moterys. Kiekviename etape startuodavo apie 20-30 dalyvių. ZAZ lenktynes taip sužavėjo kai kuriuos dalyvius, kad šie turi įsigiję net po kelis varžyboms paruoštus automobilius.
Šioms varžyboms nėra keliami itin dideli saugos bei techniniai reikalavimai, nes trasoje neišvystomas dide lis greitis, taciau automobili vis tiek reikia parengti varžyboms. Būtina sumontuoti saugos lankus, pritaikyti kroso trasai tinkamas padangas, sportinius amortiza torius. Šiai dienai tai pats pigiausias variantas, norin tiems palenktyniauti automobiliais kroso trasose.
R.Brundza neslėpė, jog "kovinio zapuko" rekonst rukcija jam atsiejo apie 15-18 tūkstančių litų. ZAZ lenktynėse galima startuoti ir su neparengtu automobiliu, ta ciau jis "atlaikys" tik vienas - dvejas varžybas. Būtina apsaugoti ir automobilio priekį, ir galą, kur yra varik lis",-tvirtino bagių sporto veteranas, kuris pernai važiuodamas išgrąžintų ZAZ automobiliu, baigiamajame lenktynių etape Molėtų rajone ūžėme antrąją vietą.

Automobilį siūlo išnuomoti
Šiais metais R.Brundza planuoja startuoti keliuose ZAZ lenktynių etapuose. Jis intensyviai ieško norinčiu palenktyniauti su "zapukais" Kauno apylinkėse bei vi soje Lietuvoje.
"Negalvokite; kad zaporožiečiai visiškai išnyko Lietuvoje. Jų yra, ir nemažai. Dar tarybiniais metais šį automobilį buvo pamėgę žvejai, medžiotojai ir grybauto jai. Klampiame miško keliuke kitas lengvasis automobilis gali užklimpti, o "zapukas" tikrai išvažiuos. Tas pats ir lenktynėse - varžybos vyksta bet kokiu oru, o trasa dažniausiai būna minkšto grunto. Kadangi dideli greičiai nepasiekiami, tai ir lenktynes nėra pavojingos nei žiūrovams, nei dalyviams. O geros emocijos ir įspūdžiai garantuoti!" - tikino R.Brundza.

"Baigiau rengti dar vieną "zapuką", kurį iš manęs galės išnuomoti visi norintieji palenktyniauti ZAZ varžybose. Aš į starto vietą pristatysiu visiškai parengtą automobilį, o busimajam lenktynininkui tereikės atsivežti tik šalmą“ ,- užsiminė buvęs profesionalaus sporto atstovas.
R.Brundza neslepia puoselėjantis svajone už zaporožiečio vairo pasodinti ir kurią nors Lietuvos pramogų verslo žvaigždę.

Spausdinti sukurti pdf šiai naujienai
Naršo
svečių:2, narių:0 ...

daugiausia naršė: 66
(narių:0, svečių:66) - 06 Kov : 15:12

Nariai: 14319
naujausias narys: 42pa


Facebook